21 aprill 2011

Tore päev Tartus

Tänase sisuka ja õpetliku koolipäeva veetsime Tartus. Kohtusime Lõunakeskuses, kus lapsed olid minule üllatuseks valmistanud väga kaunid ja omapärased munad. Aitäh!
Sügisel tegime koos läbi katse, kus 15 krooniga pidi igaüks poest saama ühe soolase ja ühe magusa söögi ning joogi. Sealjuures ei tohtinud ära unustada ka tervislikkust.
Täna kordasime katset, seega igal lapsel oli üks euro, mille eest ta pidi ostma samad asjad. Osade laste jaoks oli keeruline leida üldse midagi meeldivat, osad lapsed valisid liiga kalleid asju, kuid oli ka selliseid lapsi, kes ei osanudki midagi valida, sest valik oli liiga suur ja silme eest läks kirjuks. Soovitus lapsevanematele, laske neil endil ka vahest valida näiteks mingi teatud summa eest endale meeldivat kraami...:)
Edasi viis buss meid Toomemäele... Seal tutvusime Musumäega (küsige, mis legend selle mäega neile meenub;)), Kristjan Jaak Petersoni kujuga (küsige, mis päeva tähistatakse selle mehe auks), Inglisillaga (küsige, mis värvi sild oli ja mitmele sambale see toetub), Kuradisillaga, ajaloomuuseumiga, kohvikuga ja teiste Toomemäe vaatamisväärsustega.
Pärast einestasime mänguväljakul ja osalesime kahes töötoas ajaloomuuseumis. Alustasime muuseumi külastust hoone viiendalt korruselt, kus kõige rohkem elevust tekitas lahkamistuppa piilumine. Teistel korrustel nägime muuhulgas vanaaegseid arstiriistu, haiguste makette, ajumudelit, vanaaegseid raamatuid ja raamatukogu, Tartu Ülikooli tutvustavat ajalugu pildis ja eksponaatides. Lastele oli muuseumis käik väga põnev, kuid osad õpilased tunnistasid, et oma perega pole nad kunagi muuseumis käinud. Giidid andsid mõista, et ootavad meie lapsi koos peredega tagasi...
Esimesel korrusel oli Eestimaa looduse töötuba, kus lapsed mängisid põranda lauamängu, mille käigus tuli vastata erinevat Eesti loodust puudutavatele küsimustele. Mängu käigus tuli teha ka koostööd rühmakaaslastega, et koos vastused läbi arutada, näen siin suurt arenemisruumi, sest ikka tahetakse ise vastata ja tihti juhtub, et kõiki asju päris üksi ei tea.
Usun, et tänasest päevast õppisid lapsed selliseid asju, mida ehk klassis nelja seina vahel teada ei saa. Aga küsige ise, et nad nimetaksid vähemalt ühe asja, mida nad tänasest päevast õppisid või teada said.

1 kommentaar:

  1. Tänan tagasiside eest!Nii ruttu ja nii põnev

    VastaKustuta